Toruńskie Technikum Informatyczne to szkoła młodzieżowa założona w 2010 roku przez Teresę Synik - pomysłodawczynię wielu placówek edukacyjnych, osobę z osiemnastoletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkół i zarządzaniu oświatą oraz z dziesięcioletnim doświadczeniem w organizacji kształcenia o profilu informatycznym.

Szkoła młodzieżowa powstała jako odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy.
To właśnie ten obszar nieustannie się rozwija i daje realne perspektywy rozwoju zawodowego
i zdobycia satysfakcjonującego zajęcia w przyszłości.

Toruńskie Technikum Informatyczne zmienia się bardzo dynamicznie, dostosowując  tempo
do  przemian współczesnych technologii informacyjnych. W ciągu swojej działalności szkoła została certyfikowanym Laboratorium ECDL, w  którym mogą odbywać się egzaminy
na Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych oraz korzysta ze wsparcia procesu dydaktycznego w ramach międzynarodowego programu Akademii Sieciowej Cisco.
Początek roku szkolnego 2015/2016 to ostateczne połączenie z
Internetem za pomocą profesjonalnej technologii światłowodowej.

Dotychczasowa działalność pozwoliła wyciągnąć wnioski, w oparciu o które Toruńskie Technikum Informatyczne w swojej działalności stawia na doświadczoną kadrę z najwyższymi kwalifikacjami, indywidualne podejście do uczniów, pracę w małych grupach i na niezawodnym sprzęcie oraz praktyki w specjalistycznych firmach w regionie.

Każdy uczeń przy swoim komputerze

Kwalifikacje:

- montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych
- projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami
- tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami

unnamedSzkoła zlokalizowana jest w bardzo dobrym punkcie miasta, jest bezpieczna – zamknięta i monitorowana. Nauka odbywa się przed południem w mało licznych klasach.

Zapewniamy dodatkowe zajęcia z przedmiotów maturalnych.

Wychowawcy i nauczyciele nastawieni są na rozwiązywanie indywidualnych problemów powstających w toku nauki.

Opcja wyboru nauki trzeciego języka obcego.

Możliwość korzystania z nowoczesnych pracowni komputerowych.

Zapewnione praktyki zawodowe w renomowanych i sprawdzonych firmach.

Z nami doskonale przygotujesz się do egzaminu maturalnego i potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.